Prvenstvo Hrvatske u plivanju za osobe s intelektualnim teškoćama TUHELJSKE TOPLICE 2016.

Ove godine 25. i 26. listopada,održano je Prvenstvo Hrvatske u plivanju za osobe s intelektualnim teškoćama u razvoju u Tuheljskim Toplicama. Natjecanje je organiziralo Športsko društvo  Specijalni športovi “Luč” pod pokroviteljstvom Specijalne Olimpijade Hrvatske. Sudjelovala je 31 ekipa i 126 natjecatelja iz cijele zemlje.

Ekipa Škole za odgoj i obrazovanje-Pula, ŠŠD Hobotnica, učestvovala je sa šest sportaša i pod vodstvom trenerica Pavline Miljković i Višnje Popović ostvarila je odlične rezultate.

U disciplini 25 metara slobodnim stilom Mauro Zović  osvojio je zlatnu  medalju, Krunoslav Furjan srebrnu medalju a Raul Peruško  brončanu. Četvrto  mjesto u disciplini 25m leđno osvojila je Ana Bašić. Peto mjesto u svojo skupini osvojila je Dea Celega a šesto Manuel Ganić.

I ove godine najljepše se zahvaljujemo gđi Marlen Brumnić i Welness timu hotela  Park Plaza Histria Pula  na podršci u radu i što su nam omogućili pripremne treninge u bazenu.