U istom filmu – korak dalje: održana radionica izrade gifova

U sklopu projekta U istom filmu – korak dalje, 14. i 15. rujna 2023. godine je u pulskoj Školi za odgoj i obrazovanje održana radionica gifova koju su vodile Franka Tretinjak i Dina Milovčić iz studija NJI3. Uz njih u radu radionice sudjelovali su i  učitelji, stručni suradnici i pomoćnici u nastavi.

Radionica je bila podijeljena u dva dana od kojih svaki dan po blok sat rada. Prvog dana osmišljene su priče koje su drugog dana poslužile kako scenarija za izradu gifova. Svaki od polaznika uz pomoć učitelja i voditeljica smislio je što želi da bude u pokretu te je uz pomoć kolaža stvorio slike odnosno kadrove. Uz pomoć voditeljica kadrovi su fotografirani jedan po jedan te su putem online plaftorme iz nastalih fotografija izrađeni gifovi.

„Radionica je prošla uspješno sa očekivanim rezultatima u formi gif animacije. Dvanaest polaznika sudjelovalo je u radu ovisno o afinitetima i mogućnostima. Svaki od polaznika dobio je individualnu pomoć voditeljica i učitelja pri izradi gifa, ovisno o razini samostalnosti“, navode voditeljice.

Fotografije s radionice možete vidjeti na poveznici niže, a na istom mjestu možete i saznati više o samom Projektu.

Projekt „U istom filmu – korak dalje“ je podržan kroz Fond za aktivno građanstvo, sredstvima Islanda, Lihtenštajna i Norveške u okviru EGP grantova.

objavio: Vanja Marković   datum: 3. 10. 2023.