Otvorenje kabinete za obradu tekstila

U Školi za odgoj i obrazovanje - Pula danas je svečano otvoren novoopremljeni kabinet za obradu tekstila. Kabinet je opremljen sredstvima projekta Škole "Društvenim poduzetništvom do društvene uključenisti" koji su sufinancirali Istarska županija i Hrvatska elektroprivreda. U okviru projekta nastao je i priručnik "Društveno-poduzetnička školska početnica" Autorice priručnika su Vanja Marković i Danijela Kasumović-Maružin, a priručnik govori o razvoju društvenog poduzetništva u školskim uvjetima.

U novom kabinetu za obradu tekstila, osim izvannastavnih aktivnosti održavat će se i nastava tehnologije zanimanja za učenike koji će se školovati za zanimanje pomoćnog krojača. naime, Škola od iduće školske godine otvara i ovaj strukovni smjer obrazovanja i na taj način proširuje svoju ponudu, koja je do sad uključivala obrazovanje za zanimanja pomoćnog kuhara i slastičara, vrtlara, cvjećara, voćara-vinogradara-vinara, autolimara i vodoinstalatera. Svi su obrazovni smjerovi namijenjeni učenicima s teškoćama u razvoju.

Otvorenju su nazočile i pomoćnica pročelnice Upravnog odjela za zdravstvo i socijalnu skrb Istarske županije Davorka Maras Tkačuk te dugogodišnja članica školskog odbora Škole,koordinatorica Sigurne kuće Istre, Jadranka Černjul.U programu otvorenja sudjelovala je i plesna skupina Škole a za zakusku su se pobrinuli članovi ugostiteljske sekcije Učeničke zadruge Šparooga. Kabinet je svečano otvorila učenica radnog osposobljavanja Škole, Carla Rojnić.

objavio: Višnja Popović   datum: 11. 5. 2017.

« Ožujak 2024 »